Hajdutët i vjedhin dokumente
Kastratit, avokates së njohu

Hajdutët i vjedhin dokumente<br />Kastratit,  avokates së njohu
Një nga avokatet më të njohura në kryeqytet, Jalldiz Kastrati, e cila njihet si avokate e disa prej grupeve kriminale më të rrezikshme si Banda e Cërrikut, apo Banda e Durrësit, ka rënë prehë e grabitësve një natë më parë.
Por avokates së njohur nuk i janë grabitur sende me vlerë, apo para, por dokumente. Kështu në makinën e saj janë zhdukur dokumente të rëndësishme të dosjeve hetimore.
Kastrati përveç se ka qenë avokate e bandës së Durrësit, në makinë ka pasur dhe dokumente për cështje të tjera; kryesisht trafik droge. Ngjarja ka ndodhur të shtunën në mbrëmje në rrugën Don Bosko, pranë banesës së vet.
Hajdutët e Tiranës së fundmi kanë vënë në shënjestër dhe personat VIP, më i fundit, më 31 janar ishte ministri Ksera, të cilit iu bastis shtëpia dhe iu morën para dhe sende me vlerë.(am/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Video që po bën xhiron e rrjetit, Belind Këlliçi harron se çfarë gënjeu 5 minuta më parë

Video që po bën xhiron e rrjetit, Belind Këlliçi harron se çfarë gënjeu 5 minuta më parë