‘Hakmarrje’ ndaj Gjermanisë për tanket që dërgoi në Ukrainë, hakerat rusë sulmojnë faqet qeveritare gjermane

‘Hakmarrje’ ndaj Gjermanisë për tanket që dërgoi në Ukrainë, hakerat rusë sulmojnë faqet qeveritare gjermane

1622645617_Screenshot1.jpg

Grupet e hakerëve pro-ruse kërcënojnë me hakmarrje për njoftimin e Berlinit për dërgimin e tankeve ‘Leopard’ në Ukrainë. Zyra Federale Gjermane për Sigurinë Kibernetike konfirmoi se sulmet kibernetike kundër objektivave në Gjermani janë duke u zhvilluar. 

Sot pasdite disa aeroporte gjermane raportohet se kanë pasur probleme. Grupi i hakerëve Killnet bëri thirrje në kanalin e tij Telegram për një "sulm të përgjithshëm ndaj Gjermanisë" nën hashtagun #DeutschlandRip. Grupi më pas publikoi listat e objektivave të mundshëm, duke përfshirë vetë Deutsche Bank, faqet e qeverisë dhe ministrive, vendet e policisë dhe të tjera.


Lajmi kryesor:

Tanke gjermane dhe amerikane në ndihmë të Ukrainës! Biden bisedë telefonike me liderët europianë! Zelensky kërkon raketa me rreze të gjatë


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet