POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Sinjalet se sot mund të merrni vendime të rëndësishme/ Zbuloni shenjat me fat të horoskopit

Horoskopi

DASHI

Urani do jete planeti qe mund te nxite problemet sot ne jetën tuaj ne çift. Nuk do bini dakord për shume gjera dhe mosmarrëveshjet kane për te qene te shumta. Beqaret me ne fund do jene me te kthjellet ne mendime dhe do hedhin hapat e duhura. Për financat pritet një dite shume e mire. Gjendja do ndryshoje njëherë e përgjithmonë dhe nuk do e keni problem te kryeni edhe ndonjë investim.


DEMI

Dite shume e mire do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Do qëndroni me tepër kohe me partnerin dhe do ndiheni me te afërt me te. Se bashku mund te bëni edhe gjera te veçanta. Beqaret nuk duhet ta humbin shpresën deri ne sekondën e fundit. Ne planin financiar do keni probleme te njëpasnjëshme dhe nuk do ndiheni te qete për asnjë çast.

BINJAKET

Do bëni te gjitha përpjekjet e mundshme sot për t'i zgjidhur te gjitha problemet ne çift dhe për te qene me te qete. Yjet do i keni gjithë kohës ne krah. Beqaret duhet te bëjnë atë qe do e mendojnë si me te logjikshme dhe jo atë qe do ju sugjerojnë te tjerët. Buxheti do jete goxha i qëndrueshëm, vetëm se duhet te pani pak kujdes me shpenzimet.

GAFORRJA

Sot do i shprehni akoma me shume ndjenjat ju te dashuruarit dhe marrëdhënia me partnerin do përmirësohet tej mase. Çdo gjë do jete plot ngjyra. Beqaret do e gjejnë personin qe do ju përshtatet ne çdo pike dhe do fillojnë një lidhje serioze me te. Ne planin financiar do keni me shume fat se kurrë. Edhe pse do shpenzoni me shume se zakonisht, gjendja do ju mbetet e qëndrueshme.

LUANI

Ka rrezik qe rutina ta pushtoje sot jetën tuaj ne çift. Do jeni gjithë kohës te mërzitur dhe mezi do e shtyni kohen. Beqaret do jene gjithë kohës ne lëvizje, por nuk do e gjejnë dot personin qe do ju përshtatet plotësisht. Me mire te mos nxitohen. Perspektivat financiare do jene te mira. Do i kryeni me llogari te gjitha shpenzimet dhe nuk do keni aspak probleme.

VIRGJERESHA

Yjet do kenë ndikim negativ sot ne jetën tuaj ne çift dhe asgjë mes jush nuk ka për te ecur si duhet. Debatet do jene te njëpasnjëshme. Beqaret duhet t'i marrin gjerat me shume qetësi dhe nuk duhet te hedhin hapa te nxituara. Financat do varen nga mënyra sesi ju do i menaxhoni ato. Mire është te mos nxitoheni për asgjë. Investimet e mëdha lërini për me vone.

PESHORJA

Do keni goxha vështirësi sot ne jetën tuaj ne çift. Te dy do jeni kokëfortë dhe doni te dale e juaja. Po vazhduat me këtë sjellje shume shpejt keni për t'u ndare. Beqaret nuk do mundin dot te realizojnë takimin e ëndrrave dhe kjo do i mërzitë paksa. Ne planin financiar do jene kushtet ideale për ta përmirësuar buxhetin. Hiqni para mënjanë dhe shlyeni edhe borxhet.

AKREPI

Dite goxha e mire do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do mendoni te hidhni edhe hapa me tej. Beqaret nuk do ndihen ende gati për te marre vendime dhe do i refuzojnë te gjitha ftesat qe do ju bëhen. Ky ne fakt do jete një gabim për te cilin kane për t'u penduar. Buxheti nuk do jete i keq, megjithatë mire është te tregoheni sa me te matur.

SHIGJETARI

Dite mjaft pozitive do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Do ndiheni gjate gjithë kohës mire pranë partnerit dhe do e keni me te lehte te ruani komunikimin dhe bashkëpunimin me te. Beqareve do ju ofrohen mundësi pafund për te ndryshuar statusin dhe do përfitojnë prej tyre. Me shpenzimet tregohuni sa me te matur sepse atëherë kur nuk e prisni situata mund t'iu dale jashtë kontrollit.

BRICJAPI

Jeta juaj ne çift do jete e mrekullueshme. Harmonia dhe gëzimi do mbizotërojë ne çdo çast dhe mund te merrni edhe vendime te rëndësishme. Beqaret nuk do jene shume te qarte për atë qe duan te bëjnë dhe do i lënë t'iu ikin nga duart disa mundësi. Ne planin financiar mos hidhni hapa te pamenduara sepse gjerat mund te marrin tatëpjetën atëherë kur nuk e prisni.

UJORI

Ambienti yjor do jete shume i ngrohte sot për ata qe janë ne një lidhje. Do flisni hapur për çdo gjë me partnerin dhe do i sqaroni disa hatërmbetje. Beqaret do dine si ta joshin një person qe pëlqejnë dhe do fillojnë menjëherë një lidhje. Financat do jene shume te mira nëse i mbani gjithë kohës nen kontroll. Shmangni shpenzimet e ekzagjeruara qe mos keni probleme.

PESHQIT

Çiftet qe kane pasur probleme kohet e fundit sot do ndihen shume me te qete. Do i zgjidhin qe ne mëngjes mosmarrëveshjet dhe do mendojnë vetëm si ta bëjnë çdo çast sa me te bukur. Beqaret do kenë plot takime premtuese, por nuk do ndihen ende gati për te filluar menjëherë një lidhje. Sektori i financave nuk ka për te qene shume i mire, prandaj bëni kujdes me çdo lloj shpenzimi.

a.k./G.M./Shqiptarja.com
Komento