Hellbanianz, gangsterët shqiptarë që po ‘tmerrojnë’ britanikët: S’ka policë që i ndalon, klipet e tyre janë të frikshme

Hellbanianz, gangsterët shqiptarë që po ‘tmerrojnë’ britanikët: S’ka policë që i ndalon, klipet e tyre janë të frikshme

Grupi Hellbanianz

BRITANI- Gangsterët shqiptarë të veshur me Balaclava që përdorin automatikë kanë pushtuar rrugët e Londrës, duke shkaktuar britanikët. Një artikull i The Sun tregon anëtarët e bandës Hellbanianz, vendasit jetojnë me frikë të vazhdueshme nga ky "pushtim" i zonës së tyre. 

Pasuria Gascoigne në Barking thuhet se kontrollohet nga Hellbanianz - një bandë shqiptare e njohur për ekspozimin e pasurisë por edhe shfaqjet kriminale në rrjetet sociale.  Anëtarët e saj shpërndajnë rregullisht foto me mijëra ndjekës në Instagram dhe YouTube. Në një nga postimet e fundit, Hellbaniaz, shfaqen edhe me një video rap me një këngë të quajtur Poppin Smoke e cila numëron më shumë se 19 milionë shikime. Por duket se klipet e këtij grupi të rrezikshëm kanë frikësuar banorët.

Një banore e cila kishte rreth 20 vite që jetonte në atë zonë ka shprehur tmerrin që kjo bandë ka shtuar së fundmi.

“Motra ime po qëndronte me mua në atë kohë, ajo që prej asaj kohe ëshë e tmerruar. Nuk kishte polici rreth e rrotull që të siguronte njerëzit për atë që po ndodhte.”- tha një banore.

Xhirimet e këtij klipi janë vetëm një nga shumë takimet e frikshme me të cilat dyshohet se u është dashur të përballen banorët që kur Hellbanianz u bë i famshëm në vitin 2016.

"Thjesht dëgjohen vazhdimisht njerëz në makinat e tyre ose duke tërhequr lart ose duke i bërtitur njëri-tjetrit. Ata luajnë muzikë ose duke folur me zë të lartë. Është gjithmonë shqetësuese këtu tani, kështu është jeta, ka shumë kërcënime që po ndodhin."- vijoi ajo.

Ajo kujtoi një incident kur u zgjua vonë natën nga lehja e qenit të saj. Një rrëmujë jashtë e shtyu atë të hapte derën e hyrjes dhe ajo u përball ballë për ballë me një polic të armatosur.

“Ai po më bërtiste që të futesha brenda. Ata kishin pushtuar bllokun, nuk kam parë kurrë diçka të tillë gjatë gjithë jetës sime."- vijoi ajo.

Hellbanianz, sipas mediave të huaja janë gangsterët shqiptarë në Britani të cilët trafikojnë drogë me vlerë miliona paund çdo vit.

Thuhet se ata janë një nga shumë grupet që kontrabandojnë ngarkesa të mëdha kokaine në Britaninë e Madhe nga Amerika e Jugut dhe Evropa veriore që kanë ndryshuar pamjen e tregut të drogës .

Disa anëtarë janë pas hekurave, duke përfshirë drejtuesin Tristen Asllani , i cili u burgos për 25 vjet pasi policia gjeti 6 milion £ drogë dhe një automatik Skorpion të pajisur me një silenciator.

Në vitin 2017, ai postoi një foto topless në Instagram nga qelia e tij e burgut Ëandsëorth duke këmbëngulur se e vetmja gjë që i mungonte ishin "punonjëset e seksit.".

G.MO/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)