Surprizojnë elbasanllinjtë! Falsifikonin lekë, mes tyre edhe 5 mijë lekëshin e ri që ka kushte të larta sigurie! 7 në pranga

Surprizojnë elbasanllinjtë! Falsifikonin lekë, mes tyre edhe 5 mijë lekëshin e ri që ka kushte të larta sigurie! 7 në pranga

Paratë e sekuestruara

ELBASAN- Ndonëse Banka e Shqipërisë ka vënë theksin se 5 mijë lekëshi i ri është i një sigurisë shumë të lartë, 7 të rinj kanë arritur që ta falsifikojnë atë dhe më pas i hidhnin në treg. 

Të arrestuarit Altin Veizaj, Bardhul Meçe, Ina Hysa, Rezart Kovaçi, Drilon Alimeta, Izair Çitozi dhe Arber Tafa Keta, në bashkëpunim për një periudhë kohore disamujore kanë hedhur në treg dhe kanë përdorur kartëmonedha të prerjeve të ndryshme të falsifikuara, në disa qytete, si Elbasan, Tiranë, Krujë, Fier etj.

Në total janë sekuestruar 158 mijë lekë shqiptare të falsifikuara,  si e dhe 9 aparate celular edhe 2 automjete. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan, për veprën penale “Falsifikimi i monedhave" kryer në bashkëpunim.

5 mijë lekshi i ri i prezantuar nga Banka e Shqipërisë

J.GJ./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

I nxehti afrikan ‘rrit temperaturat’ edhe në Kuvend, fustane shumëngjyrëshe dhe kostume verore (FOTO)

I nxehti afrikan ‘rrit temperaturat’ edhe në Kuvend, fustane shumëngjyrëshe dhe kostume verore (FOTO)