VIDEO/ Himarë, furnizonin turistët me kanabis, në pranga dy të rinjtë! Sekuestrohen 1500 doza

1500 doza kanabis gati për shitje janë sekuestruar në Himarë nga policia e Vlorës. “Blutë” e Vlorës kanë arrestuar Oltion Bodinakun dhe Lulo Hasanin të cilët shpërndanin  u shpërndanin doza të lëndës narkotike kanabis, në qytetin e Himarës turistëve.

Gjatë kontrollit fizik dhe kontrollit në camperin që autorët kishin në përdorim, shërbimet e Policisë gjetën rreth 1500 doza të lëndës së dyshuar narkotike kanabis, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, së bashku me 1 aparat celular. 

Nga veprimet hetimore dyshohet se këta 2 shtetas bashkëpunonin me njëri-tjetrin, për shpërndarjen e dozave të kanabisit, kryesisht për turistët, në lokalet e natës, në qytetin e Himarës.  

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme. 

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet në Kukës/ KQZ i jep mandatin si kryebashkiak Albert Halilajt

Zgjedhjet në Kukës/ KQZ i jep mandatin si kryebashkiak Albert Halilajt