POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Historia monstruoze në Vlorë, rrëfehet nëna: Pashë burrin të përdhunonte vajzën nga dritarja e dhomës dhe heshta...mund ta vriste!

“Fiks Fare” solli një ngjarje të rëndë që ka ndodhur në një familje shqiptare në Orikum  të Vlorës.

Babai përdhunonte sistematikisht vajzën e tij 9 vjeçare e për të mos mjaftuar vetëm kaq, babai e dhunonte vajzën që ajo të mos tregonte.

Ai sot është duke u gjykuar nga gjykata e shkallës së parë Vlorë për këtë krim makabër ndaj fëmijës së tij, vetëm 7vjeç në kohën kur është bërë për herë të parë viktimë e dhunës seksuale nga babai

Vajza, e cila sot është vetëm 9 vjeçe është në një gjendje të rëndë psikologjike, jeton në mes të mjerimit me nënën e saj, dy vëllezërit dhe motrën e vogël.

Askush nuk kujdeset për ta, askush nuk punon në familjen e saj

Nëna e vajzës 9- vjeçare tregoi për emisioni Fiks Fare tmerrin që ka përjetuar fëmija e saj. Vajza e vogël ka filluar të abuzohet nga i ati që në moshën 7 vjeçare.

Mamaja kishte vazhdimisht dyshime për dhunën seksuale që i shoqi ushtronte ndaj të bijës, por sipas saj, ai gjithmonë e mohonte dhe e rrihte kur i përmendte dyshimet

Dyshoja sepse gjithmonë e shikoja që donte të flinte në krevat me vajzën kur ishte vetëm në shtëpi, madje shpesh herë mua dhe djalin e madh na dërgonte tek vëllezërit e mi. 

I thoja se ti diçka bën me vajzën, por më rrihte e më linte në shesh të vdekur, nuk e pranonte. Vinin fëmijët më hidhnin ujë që përmendesha” tregon e ëma e të miturës.

Momenti  që vulosi abuzimin e të atit me vajzën ishte kapja në flagrancë e bashkëshortes  nga dritarja e dhomës. Ajo tregon se shihte bashkëshortin e saj tek abuzonte me vajzën dhe i bënte me shenjë vajzës nga jashtë dritares të mos fliste.

“Nëse do të fliste kisha frikë mos e vriste vajzën” tregon ajo.

Të nesërmen e kësaj ngjarjeje, ajo bashkë me vajzën ka shkuar në komisariatine  poicisë ka akuzuar bashkëshortin për dhunë seksuale ndaj vajzës së tyre 9- vjeçare.

Në shoqërinë e dy policëve i është drejtuar qendrës shëndetësore e më pas në spitalin rajonal të Vlorës për një vizitë mjekësore të specializuar për vajzën, nga ku ka rezultuar se vajza është e defloruar  dhe se deflorimi është i hershëm.

Që pas këtij momenti , në 22 janar 2019, policia ka arrestuar babain e vajzës.

Këtu fillon edhe tragjedia e dytë për këtë familje , ku fëmijët nuk mund të ndjekin as shkollën pasi tallen nga bashkëmoshatarët e tyre.

“Vajza nuk shkon dot në shkollë sepse të gjithë shokët e klasës e dinë çfarë ka ndodhur. Djalin e madh ma tallin dhe shajnë në shkollë”, tregon mes lotësh e ëma

Megjithëse kjo histori ka ndodhur që në janar të këtij viti, shteti nuk ka marrë asnjë masë për këtë familje, duke i lënë në mëshirë të fatit.

E vetmja psikologe  ku e mitura është dërguar për  dy a tre herë, është ajo e shkollës.

Në qytetin ku jetojnë, lajmi ka marrë dhenë dhe  paragjykimet e të gjithëve kanë rënë mbi nënën e katër fëmijët e saj.

Nuk kam shtëpi, jam me borxhe nëpër dyqane, nuk më japin më as bukë, vajzën ma tallin në shkollë dhe nuk shkon edhe djali më i madh sa herë që shkon do zihet se të gjithë ia përmendin përdhunimin, njerëzit e burrit më kërkojnë të tërheq denoncimin” , tregon  M.H, nëna e të miturës.

G.M./r.k.
Komento

Komente

 • Tmerr!: 15/03/2019 14:58

  Po si more te dhjere e super te poshter. O rraca me e felliqur e te gjithe Botes. Po ne vend qe te shkoni TE GJITHE se bashku si qytet e te linçoni ate kerme e ndyresire e ta digjni te gjalle ate e fisin e tij, merreni me nje viktime te shkrete e mjerane vetem 9 vjeç e vellezerit e motrat e saj. O rrace kriminelash e super te degjeneruarish, qe as ju dihet origjina e as se nga keni ardhur ne Arberine e shkrete...

  Përgjigju
 • vlonjati: 15/03/2019 12:44

  kta sjan vlonjat jan thjesht disa evgjit n orikum rrac e lig

  Përgjigju
 • Fahrri Bajg Spiuni: 15/03/2019 11:59

  Jo ore çne, nuk bojn vlonjatet nga kto gjona. Vlonjatet rrine gjith diten tu lexu e studiu dije e shkence neper bibliotekat e panumerta te Vlores.

  Përgjigju
 • Fredi: 15/03/2019 11:55

  Ah mor vlonjatë mor vlonjatë...... jeni......guna përmbi tela jeni!

  Përgjigju