Kulaçi i fatit me miell misri nga zonja Albana

Kulaç me miell misri

Përbërësit:

 • 450-500 gr miell misri
 • 4 vezë
 • 1 gotë kos
 • 1 gotë vaj
 • 1 lç kripë
 • 1 lç sheqer
 • 1 lç sodë
 • 200 gr djathë

Përgatitja:

Në një tas shtojmë kosin, vezët, vajin dhe i trazojmë. Më pas shtojmë miellin e misrit, pak sheqer, kripë dhe sodë. Në fund shtojmë djathin e thërrmuar. E shtrojmë brumin në tavë dhe e vendosim të piqet në furrë të parangrohur në temperaturën 200 gradë Celsius për 40 minuta.

MC/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

Firmoset marrëveshja, Vllaznia bashkëpunon me klubin e Superligës turke

Firmoset marrëveshja, Vllaznia bashkëpunon me klubin e Superligës turke