'Humba tendera përballë mafias, më ndiqte për të më rrahur!' Dëshmia në gjykatë e 35-vjeçarit që vrau fqinjin në Durrës! Do i bëhet ekspertizë psikologjike

Durres- Gjykata e shkalles se parë në Durrës ka lënë ne burg Ilir Koçiljen, i cili dy ditë më parë vrau me thike fqinjin Halil Koka, pasi parkonte makinën në oborrin e pallatit.

Në gjykatë i pandehuri është shfaqur i penduar, por në deklarimin e tij është shfaqur i paqëndrueshëm mendërisht.

Fillimisht ka deklaruar se ka humbur disa tendera përballë mafias dhe më pas shpjegoi se si kishte ndodhur ngjarja. Ai tha se kanë qenë 3 vetë që po e ndiqnin për ta rrahur, midis tyre edhe viktima.

Gjyqtarja Besjana Garxenaj kërkoi që të bëhet edhe ekpertim i gjendjes psikologjike dhe mendore.

Autori ka qenë i dënuar në vitin 2018 për përndjekjen e një shtetaseje dhe u dënua me 4 muaj e 20 dite burg.  Ai jeton i vetëm në Durrës, pasi familjarët e tij janë në emigracion. Avokati mbrojtës kërkoi masë sigurie arrest me burg me afat dhe të vlerësohet gjendja e tij mendore. Në fund gjykata vendosi arrest me burg pa afat.

S.G/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit