Humbi jetën në aksidentin tragjik, pedagogia i jep lamtumirën e fundit studentes: U shua një yll! Si të ngushëlloj shokët e tu, kur nuk mund të ngushëlloj as veten?

Në aksidentin tragjik që u shënua mëngjesin e sotëm në Bullgari, një pjesë e viktimave ishin të rinj, mes tyre edhe Albulena Beluli, vetëm 23 vjeç, studente e Universitetit të Tetovës.

Ngushëllimet për familjen dhe lamtumirën e saj të fundit ka shprehur profesoresha e saj Arta Bilalli Zendeli, përmes një mesazhi.

Mesazhi i plotë:

 “Fakultetit Juridik të Universitetit të Tetovës dhe mbarë shoqërisë shqiptare, sot ju shua një yll. Një yll që mbante emrin Albina Beluli.Një studente që me modestinë dhe edukatën e saj ishte inspirim edhe për ne profesorët e saj!Albinë, çka t’ju them kolegeve e kolegëve të tu që pareshtur më thirrin?! Më thirrin sepse e dinë se te doja shumë Ty. Si t’i ngushëlloj unë ata, kur nuk po mundem ta ngushëlloj as vehten time?Albinë, kishe shumë ëndërrta! Aq shumë punoje e mësoje! Pusho në paqe studentja ime engjëllore.


Lajmi kryesor:

EMRAT/ Tragjedi në Bullgari, autobusi përplaset dhe merr flakë, humbin jetën 45 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut! Kompania ‘Besa Trans’ s’kishte licencë për autobusin (VIDEO+FOTO)


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Beteja për FSHF-në, a duhet të vijojë Armand Duka të drejtojë futbollin në vend?×

Lajmi i fundit

John

Foto/ Temperatura të ulëta dhe ngrica, shoferi gjen zgjidhjen epike për makinën, e 'mbulon që të mos ftohet'