Humbin jetën 6 persona nga COVID në 24 orët e fundit në vend, regjistrohen 2,643 raste të reja infeksioni

Humbin jetën 6 persona nga COVID në 24 orët e fundit në vend, regjistrohen 2,643 raste të reja infeksioni

Spitali Infektiv

COVID-19 vijon të përhapet masivisht në vend, teksa në 24 orët e fundit janë regjistruar 2,643 qytetarë të infektuar. Ndërkohë, 6 persona nuk kanë mundur ta fitojnë betejën me COVID, teksa kanë humbur jetën një qytetar nga Kavaja 66 vjeç, një qytetar nga Berati 66 vjeç, tre qytetarë nga Durrësi 73-77 vjeç dhe një qytetar nga Tirana 85 vjeç.

Janë 22,967 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin. Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 128 pacientë, nga të cilët 14 janë në gjendje më të rënduar.

Janë shëruar 1,692 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 212,879 që nga fillimi i epidemisë.

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve që të vaksinohen si dhe të respektojnë masat anti-COVID që janë në fuqi.

 

Statistika (19 Janar 2022)

Raste të reja ditore         2,643

Të shëruar në 24 orë      1,692

Të shtruar në spitale       128

Humbje jete në 24 orë    6

Testime ditore                 7,859

 

Testime totale              1,597,494

Raste pozitive                 239,129

Raste të shëruara           212,879

Raste Aktive                      22,967

Humbje jete                         3,283

 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            10,852

Fier                 1,814

Elbasan          1,719

Durrës            1,588

Shkodër          1,519

Vlorë                1,375

Gjirokastër       1,086

Lezhë                854

Berat                 837

Korçë                 828

Dibër                  267

Kukës                 228

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

FOTO/ I mbushur me dëborë, “Allianz Arena” si kurrë më parë! Anulohet ndeshja e Bayern-it

FOTO/ I mbushur me dëborë, “Allianz Arena” si kurrë më parë! Anulohet ndeshja e Bayern-it