Humbja e Gjermanisë në Botëror, feston klubi i Bundesligës

Kombëtarja gjermane

Japonia fitoi 2-1 me Gjermaninë në grupin E të Kupës së Botës. Golin e fitores për japonezët e shënoi Asano Takuma, që luan në Bundesligë me Bochum. Klubi gjerman ka uruar lojtarin e Japonisë, që rezultoi deçiziv edhe pse u fut në minutën e 57. Kështu, një klub i Bundesligës u detyrua të "uronte" humbjen e Gjermanisë.

"Japonia, një paraqitje shumë e fortë nga @asatakugram në Kupën e Botës: Hyri në lojë në minutën e 57-të, më pas shënoi golin e fitores për të bërë rezultatin 2-1 kundër @dfb_team! Urime Takuma", ka shkruar klubi i Bochum që mban vendin e parafundit në Bundesligë.

KATAR 2022/ Ndodh surpriza e dytë e Botërorit, Japonia fiton me përmbysje kundër Gjermanisë! Festë e samurajve në Katar (VIDEO)

Mendoni se komisionet hetimore për Shëndetësinë e TIMS do kenë rezultat?