Humbja në Kukës, Berisha refuzon të bëjë veten përgjegjës: U blenë, kanë dhënë lekë me thasë për një javë resht! 11 përjashtimet e Bashës? Vetë e ka fajin

Sali Berisha foli për herë të parë për humbjen shumë thellë të Bashkisë së Kukësit, gati 1 javë pas daljes së rezultatit, ku kandidati i tij u mund me mbi 5500 vota diferencë nga Albert Halilaj.  Përgjegjësinë Berisha nuk ia vë vetes, por thotë se qytetarët u blenë.

 “Në Kukës, zgjedhjet u blenë në mënyrën më të pamëshirshme. Belinda Balluku, Taulant Balla, janë marrë me shpërndarje parash 1 javë rresht me thasë në qarkun e Kukësit.  Që në muajin prill, në një lokal në Kukës, janë ulur fatkeqësisht një zyrtar shumë i lartë i PS me drejtorin e OSHEE të qarkut. Tavolina ka pasur përgjues dhe në këtë përgjim është e regjistruar se është bërë pazari që drejtori i OSHEE do të bëjë një tender me kaq miliona lekë. Shërbimi informativ, që ka qenë institucioni që ka vendosur përgjuesin, përgjimin ia ka sjellë Edi Ramës.”

E vetmja përgjegjësi e tij, thotë Berisha, është të thërrasë protesta dhe se vetëm në këtë mënyrë do ta rrëzojë Qeverinë.

11 Përjashtimet e bëra të deputetëve të tij nga grupi parlamentar i PD me firmë të Lulzim Bashës, për ish kryeministrin janë një tjetër pro vë se kreu i PD është peng.

"Veprimet e peng-Bashës janë akte vetëposhtërimi që i imponohen atij dhe dëshmojnë se është një peng i pashpresë. Në historinë politike të Shqipërisë, askush nuk ka shkelmuar mbi dinjitetin e vet siç ka shkelmuar ky njeri. Por është zgjedhja e tij. Fajin e ka vetë!"- tha Berisha

Refuzon të thotë nëse pas këtij hapi të Bashës, me të gjithë të përjashtuarit, që në total arrijnë në rreth 20, bashkë me Berishën, do të krijojë grupin e vet parlamentar.

" Grupi parlamentar i PD po afrohet dhe po shkon drejt zgjidhjes së problemeve."- vijoi ai. 

Gjatë, u ndal edhe në çështjen e veriut, duke kritikuar qëndrimet e kryeministrit Rama, që sipas tij, i shërbejnë Vuçiç e Serbisë dhe jo Kosovës.

Lulzim Basha largoi nga grupi parlamentar i PD 11 deputetë të rreshtuar në krah të Rithemelimit të Sali Berishës. Vendimi lë jashtë grupit parlamentar të gjithë deputetët e Rithemelimit, ndërsa pjesë e tij zyrtarisht do të jenë deputetët mbështetës të Bashës dhe Gazment Bardhit.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Linda: 29/09/2023 19:48

  Malsia eshte e Shqiperis dhe e shqiptareve jo e Berishes, Metes,Bardhit, Tabakut, Nokes e gjithe ketyre tipave harbute te pa edukat qe dhenojn ne cdo rast qe u jepet parlamentin shqiptar!Humben edhe nje here ashtu sic e meritonin moren pergjigjen e duhur!

  Përgjigju
 • Fatosi-kosove: 29/09/2023 14:41

  Vetem kur fiton sali berisha Jane zgjedhje te drejta dhe te ndershme,kur fitoi ne foltore Ku edhe vet gazialem bardhziu publikoi foto qe deshmonte se kishte votues si fllamur noka e te tjer qe kishin votuar me qindra her kjo ishte e drejte sepse kishin votuar per sali berishen, ndersa kur nuk arrin dit te fiton pjelle fakte se Rama i ka bler, nderkohe qe me ne fund eshte bindur se me Ramen ska per te fituat kurre e thot se me Ramen ska zgjedhje te drejta, thot gjakpirsi.

  Përgjigju
 • futi: 29/09/2023 14:07

  mullah, mullah po tw vjen fundi Qen!

  Përgjigju
 • Muzaka i Ri: 29/09/2023 14:05

  Po pse legenose deri ne kete fare feje or burr, duhet te kesh hall te madh. Pse e con veten sa te thone njerzia pse ha mut kot se nuk fiton gje, deri sa ti maresh per budallenj, ate do te japin, kenaqu.

  Përgjigju
 • tefiku: 29/09/2023 13:11

  Plehra plehre mbetet.Ne vend qe te jete ne burg del televizion me televizion dhe derdellit po ato gjera.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

Kirby: Inteligjenca amerikane nuk ishte në dijeni të planit të Hamasit për sulmin e 7 tetorit

Kirby: Inteligjenca amerikane nuk ishte në dijeni të planit të Hamasit për sulmin e 7 tetorit