Hynë për të grabitur në një banesë, e pësojnë keq dy grabitësit në Divjakë

Policia ka vënë në pranga një  20-vjeçar i cili së bashku me një person tjetër të moshës 32-vjeç, kishin hyrë në një banesë në Divjakë për ta grabitur.

Në momentin kur ndodheshin brenda banesës, pronari, S.D ka njoftuar policinë, ku këta të fundit kanë bërë të mundur arrestimit në flagrancë të 20-vjeçarit M.J banues në Vlorë. Ndërsa grabitësi tjetër, B.A 32-vjeç ka mundur të arratiset, por është shpallur në kërkim nga Policia e Shtetit.

Polcia pak larg nga vendi i ngjarjes ka sekuestruar edhe makinën  me të cilën autorët kanë tentuar që të largohen.

Ndërkohë po hetohet për të zbardhur ngjarjen e plotë dhe për kapjen e personave të tjerë të implikuar në këtë grabitje.

/G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është përdorur për përfitime politike pandemia e koronavirusit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Fushë Krujë/ 17-vjeçarja i denoncoi se e drogonin dhe e shfrytëzonin për prostitutë! Të rinjtë hakmerren, tritol shtëpisë së saj