Hyri për t'u larë në lumin Buna por u mbyt, gjendet pas 24 orësh trupi i pajetë i marokenit

Polumbarët kanë arritur që të gjejnë dhe të nxjerrin nga lumi Buna trupin e pajetë të shtetasit maroken, Rachidi Muhamed 35-vjeç i cili u mbyt një ditë më parë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme në afërsi të fshatit Darragjat, njësia administrative Dajc.

Gazetari i Report TV, Ergys Kavaja bën me dije se marokeni me leje qëndrimi franceze ishte së bashku me shokun e tij dhe ka qenë ky i fundit që ka njoftuar policinë se i riu është mbytur.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një strategji të re për të përballuar koronavirusin?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Vlerësimi e Komisionit Europian: Kriza ekonomike prej Covid më serioze sesa pritej