Hysaj fiton trofeun e parë me Napolin, Juve humbet me penallti Kupën e Italisë! Sarri: Kaq mund të bënim (VIDEO)

Ashtu si në 2012 Napoli ka dalë fituese e Kupës së Italisë në finale me Juventus-in të zhvilluar në Stadio Olimpico. 90 minutat u mbyllën me porta të paprekura pavarësisht se ekipi i drejtuar nga Gatusso goditi në dy raste shtyllën. Nga pika e bardhë e penalltisë Napoli fitoi me shifrat 4-2, pasi për Juventusin fillimisht Dybala dhe më pas Danilo gabuan.

Për Gatusso-n ky ishte trofeu i parë si trajner, ndërsa edhe Hysaj koleksionoi trofeun e parë në futbollin italian. Pas ndeshjes trajneri i Juventusit Maurizio Sarri u duk i dorëzuar, pasi deklaroi: ‘Lojtarët ishin të dorëzuar, kaq mund të bënim në këtë moment’. Ndërkohë Gatusso ishte më se i lumtur teksa deklaroi: “Jeta dhe mbi të gjitha futbolli më ka dhënë më shumë se sa i kam dhënë unë, më kanë bërë ky që unë jam sot. Nuk është asgjë rastësi sepse unë besoj te Zoti për këtë.”

Ky ishte trofeu i gjashtë në historinë e Napolit në Kupën e Italisë, ndërsa Juventusi në 19 finale ku ka marrë pjesë ka fituar 13 herë.

Ne.k./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Nga Sauku në Peqin për të kultivuar kanabis, merr fund aventura e 3 trafikantëve, e pëson dhe kryeplaku