POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Hysaj nxjerr blof Panucci-n: Nuk kishim provuar asnjë skemë të re

Elseid Hysaj pas ndeshjes ndaj Skocisë, duke folur për gazetarët shqiptarë në Glasgou

Elseid Hysaj nxjerr blof Cristian Panucci-n?

Duke gjykuar nga intervistat e tij pas ndeshjes në Skoci, diçka nuk shkon te kombëtarja, sepse kapiteni i mbrëmjes pranoi se skema e vetme që Shqipëria njihte ishte ajo e ndeshjes kundër Izraelit, ndërsa Panucci ndryshoi gjithçka në pushim në Skoci.

Ndryshimi i skemës?

Skemat i bën trajneri, sepse nuk kemi pasur kohë t’i provojmë këto skema. Kishim provuar vetëm skemën 4-3-3 që na dha fitoren ndaj Izraelit, ndërsa sot po bënim mirë, por më pas kaluam në 3-5-1-1. Kishte momente që po e mbanim lojën mirë dhe po prisnim të kundërsulmonim, por futbolli kështu e ka. Kemi bërë mirë me 4 mbrojtës. Më pas do të shohim dhe do provojmë.

Nuk erdhëm për të barazuar. Loja ishte e barabartë deri kur shënuan. Ne kishim disa raste. Në pjesën e dytë dyshuam modul dhe ndryshoi loja. Nuk i shfrytëzuam rastet dhe kështu e ka futbolli. Nëse nuk shënon e pëson. Supersport

                       Elseid Hysaj

a.de.
Komento