I biri i George Soros viziton afganët e strehuar në Durrës: Janë të sigurt në Shqipëri

I biri i George Soros viziton afganët e strehuar në Durrës: Janë të sigurt në Shqipëri

Alexander Soros, i biri i George Soros dhe nënkryetar i Fondacioneve “Shoqëri e Hapur” ka vizituar një grup afganësh të cilët janë strehuar në Durrës. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai.

“Gjatë fundjavës pata privilegjin të takojë kolegë nga Fondacioni Shoqëri e Hapur në Afghanistan. Ky grup përfshin gazetarë, mbrojtës të të drejtave të njeriut, nëpunës civilë, artistë dhe familjet e tyre të ngushta. Qëndrueshmëria e tyre përballë asaj që sapo kishin duruar ishte absolutisht frymëzuese. Disa fytyra janë të mbuluara për të mbrojtur identitetin e tyre.”, shkruan ai.

 


Lajmi kryesor:

607 afganë akomodohen në Shqipëri, strehohen në Qytetin Studenti, Durrës dhe në Lezhë! Nisin 'plazhin' në Shëngjin! Sot mbërritën në Rinas 150 refugjatë


B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Afrim: 30/08/2021 18:22

    Paska pasur te drejte Saliu, kur tha qe erdhen afganet qe punonin per Sorosin.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet