Korçë/ I dënuar me 10 vite e 2 muaj burg në Turqi për trafik droge, arrestohet në pikën kufitare në Kapshticë 50-vjeçari turk

Korçë/ I dënuar me 10 vite e 2 muaj burg në Turqi për trafik droge, arrestohet në pikën kufitare në Kapshticë 50-vjeçari turk

KORÇË- Mehmet Akman, 50-vjeç i lindur në Turqi dhe banues në Holandë, është arrestuar në pikën kufitare të Kapshticës, pasi ishte i dënuar për trafik droge në Turqi.

Ai ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Lartë e Stambollit, e ka dënuar me 10 vjet e 2 muaj burgim, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, parashikuar nga Kodi Penal turk.

Vijojnë procedurat për ekstradimin e 50-vjeçarit, në Turqi.

'Në këtë kuadër, në bashkëpunim me shërbimet e DVP Korçë dhe si rezultat i intervistimit të detajuar dhe shkëmbimit të informacionit ndërmjet Interpol Tiranës dhe homologëve në Turqi, u kap në hyrje të Shqipërisë dhe u arrestua nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve i DVP Korçë, me qëllim ekstradimin në Turqi, shtetasi turk:

Mehmet Akman, 50 vjeç, lindur në Turqi dhe banues në Holandë.

Ai ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Lartë e Stambollit, e ka dënuar me 10 vjet e 2 muaj burgim, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, parashikuar nga Kodi Penal turk. Vijojnë procedurat për ekstradimin e 50-vjeçarit, në Turqi.'- njofton policia.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 26/06/2024 03:15

    Shtetesi turke,banues ne Hollande e denuar nga Turqia per trafik narkotikesh dhe arrestohet ne hyrje te kufirit!!Budallenjte tane duhet t'a kishin lene te hynte e t'a /shijonte/ mire vendin,por t'a mbanin nen verzhgim intensiv, se ky vetem per pushime qe s'po vinte.Hollanden,Turqine e Shqiperine vetem nje gje i bashkon.Mund te kishin kapur e ca peshq me te medhenj e ndonje grup.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?