I dënuar me 6 vite burg në Gjermani për pengmarrje, grabitje me armë dhe plagosje, arrestohet 29 vjeçari në Tiranë

I dënuar me 6 vite burg në Gjermani për pengmarrje, grabitje me armë dhe plagosje, arrestohet 29 vjeçari në Tiranë

TIRANË- Një 29 vjeçar është arrestuar nga forcat “Shqiponja” në bashkëpunim me sektorin e operacioneve speciale pasi ishte shpallur në kërkim nga autoritetet gjermane për disa vepra të rënda penale.

I riu Aneo Buzi u arrestua në bulevardin “Zhan D’Ark”. Mësohet se ishte dënuar me 6 vjet e 6 muaj burgim, për veprat penale "Pengmarrja", "Grabitja me armë", "Heqja e paligjshme e lirisë", dhe "Plagosja e rëndë me dashje", parashikuar nga Kodi Penal i Gjermanisë.       

Ndërkohë vijojnë procedurat për ekstradimin e tij drejt shtetit gjerman.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin