I dënuar në Itali me 10 vite burg për tentativë vrasje, arrestohet në Tiranë 34-vjeçari

Foto ilustruese

Foto ilustruese

Një 34-vjeçar, i shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi është dënuar me 10 vite burg në Itali, ka rënë në prangat e Policisë ditën e sotme në Tiranë.

Është arrestuar me qëllim ekstradimi drejt Italisë Klodjan Troci, të cilin Gjykata e Firences në Itali e ka dënuar me 10 vjet burg për veprat penale “Tentativë vrasje” dhe “Armëmbajtje pa leje” parashikuar nga Kodi Penal italian.  

Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Jupi në 'Pa Protokoll': Gara e 'Rithemelimit' e njëanëshme! Bushati: Ka mbështetjen e bazës! Lumezi: Demokratët të bashkohen pa Bashën e Berishën