I dënuar në Milano me 18 vite burg për trafik droge, arrestohet në Lezhë 48-vjeçari, do të ekstradohet në Itali

Foto ilustruese

LEZHË-Edmond Sufja, 48 vjeç, banues në Lezhë, është vënë sot në pranga nga Policia e Lezhës, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi është i dënuar nga autoritetet italiane me 18 vite  burgim, për "Organizate kriminale, me qëllim trafikimin e lëndëve narkotike".

Policia e Lezhës njofton se arrestimi i tij është bërë në bashkëpunim me Fast Albania dhe Interpol Tirana, me qëllim ekstradimi drejt Italisë.

Sufja ishte shpallur ne kërkim ndërkombëtar,  pasi Gjykata e Milanos e ka dënuar me 18 vite burg. Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë. Ai është arrestuar në vitin 2003 në Ravena në Italisë. Në Shqipëri Edmond Sufja ishte edhe subjekt i OFL-së.

K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Frrok Çupi: Amerika pikas bombën rreth Foltores