I dënuari në Itali me 10 vite burg, fshihej në Shqipëri! Arrestohet 29 vjeçari me 3 emra

I dënuari në Itali me 10 vite burg, fshihej në Shqipëri! Arrestohet 29 vjeçari me 3 emra

Një 29 vjeçar i dënuar me 10 vite burg në Itali është arrestuar në Tiranë me qëllim ekstradimin.

Arrestimi i provizorisht me qëllim ekstradimin e të riut me 3 emra  Alfons Taraj alias Afons Bibaj alias Alfons Cani,29 vjeç, lindur në Mamurras u bë në kuadër të operacionit të koduar  “Operacionalja 6” pas shkëmbimit të informacioneve ndërmjet Interpol Tiranës dhe Interpol Roma.

"Gjykata e Monzas, Itali, me vendimin e datës 19.10.2023, e ka denuar këtë shtetas, me 10 vjet, 2 muaj e 11 ditë burgim, për tentativë për vrasje, armëmbajtje pa leje, vjedhje me pasoja të rënda, vjedhje me dhunë dhe për posedim sendesh të vjedhura" informoi policia e shtetit.

Interpol Tirana dhe Interpol Roma po bashkëpunojnë për të kryer ekstradimin e këtij shtetasi.

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Eksperti i turizmit: Ja ku po investojnë të huajt në Shqipëri! Duhet ta mësojmë turistin si të shpenzoj tek ne

Eksperti i turizmit: Ja ku po investojnë të huajt në Shqipëri! Duhet ta mësojmë turistin si të shpenzoj tek ne