I dogjën makinën mesnatën e mbrëmshme, anëtarja e KZAZ-së në Konispol: Shkak angazhimi im politik, nuk kam konflikte

Një automjeti i është vënë zjarri mesnatën e kaluar në fshatin Shalës, bashkia Konispol. Mësohet se automjeti është në pronësi të Ada Murtaj, e cila është dhe anëtare e KZAZ 92 në Konispol.

Sipas pretendimit të saj, nuk ka patur konflikt me asnjë person në fshat dhe djegia e mjetit lidhet me angazhimin e saj politik në mbështetje të kandidatit Ergest Dule i cili është zgjedhur kryebashkiak i Konispolit.

Pranë saj në momentin kur ka marrë lajmin ka qenë edhe deputetja e PS Anila Denaj.

Ndërkohë nga ana e policisë nuk ka asnjë reagim për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

B.V/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Greqi/ Shqiptari përplas gruan me makinë dhe e kërcënon, shpallet në kërkim

Greqi/ Shqiptari përplas gruan me makinë dhe e kërcënon, shpallet në kërkim