POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

I 'forti' me zinxhirë që 'pushtoi' protestën e opozitës/ Simpatizanti i flaktë i PD, tropojani që preferon Stresin dhe ...hashashin

Lidhjen me Partinë Demokratike e ka shfaqur hapur edhe në rrjetet sociale. I riu nga Tropoja, që ishte personazhi më aktivë në protestën e djeshme të opozitës para kryeministrisë dhe parlamentit, quhet Armando Gecaj, dhe është një 26-vjeçar nga Tropoja, ku edhe banon. Ai u arrestua pasi në protestë u shfaq me maskë, dhe nën mendimin se nuk do të identifikohej, ai ka kryer akte dhunë duke hedhur kapsollë ndaj policisë dhe duke krijuar edhe përplasje tek Parlamenti.

Shfaqet gjatë gjithë kohës me një zinxhir në dorë, me të cilin shpesh ka provokuar policinë.

Ai tashmë është në pranga, ku u arrestua në spital pasi edhe vetë ka marrë dëmtime gjatë përleshjeve në protestë, duke akuzuar se është dhunuar nga policia.

Në  profilin e tij në rrjetin social " Facebook", duket se 26-vjeçari  është mjaft aktiv në shfaqjen e aktiviteteve te tij të përditshme. Nga profili i tij konfirmohet që është simpatizant i Partisë Demokratike, ku shfaqet me një poster të kryetarit të Bashkisë së Tropojës, Besnik Dushaj, zgjedhur nga PD-ja.

Gecaj duket të jetë preferojë lëndët narkotike, sepse shumica e postimeve të tij e shfaqin teksa konsumon hashash.

Gecaj shfaqet  në foto zakonisht mes miqsh nëpër lokale dhe tavolina të shtruara me mish dhe pije alkoolike, ku bie ne sy edhe simpatizimi i tij për  grupin  "Banda Botuesi", drejtuar nga reperi  Arikmend Lushaj, i njohur ndryshe si Stresi.

G.M.
Komento

Komente

 • Toni Tirane: 15/04/2019 14:50

  Keta shpellare dhe maloke (qe pastaj zemeherohen kur i thone te tille) sepse jane pa edukate dhe vetem shkaterrojne, duhet ti arrestojne dhe te mbajne brenda nja dy muaj. Ky eshte vandalizem dhe terror, asgje tjeter. PD LSI kane humbur pushtetin dhe nuk mendojne per popullin, vetem si te vijne ne pushtet te vjedhin prape.

  Përgjigju
 • Donela: 15/04/2019 13:37

  Fytyre monster,me keq se shpellari nga Vicidoli.

  Përgjigju
 • Arti: 15/04/2019 00:06

  Sapunin malokut ✌️

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 14/04/2019 18:01

  Na qelben Tironen keta pisa maloke

  Përgjigju
 • Billi: 14/04/2019 16:52

  Shpellaret e opozites.

  Përgjigju
 • TRIM: 14/04/2019 16:34

  Hello Liam jam ai nga Tropoja

  Përgjigju
 • Spaku: 14/04/2019 14:45

  Ketij shtaze ti shtohet dhe vepra penale “gjueti e paligjshme” dhe mos dali me nga birruca,t lozi me sapun nja ca vjet

  Përgjigju