I jepet lamtumira e fundit 2 fëmijëve shqiptarë që u vranë nga babai në Gjermani, daja: Në varrë nuk i vumë mbiemrin e të atit, nuk donte nëna

Dy vogëlushët me origjinë shqiptare që gjetën vdekje nga dora e babait të tyre Flamur Rexha më 26 dhjetor në Gjermani, janë varrosur në Hamburg më 12 janar.

"Majlind dhe Gentian", shkruhej mbi pllakat e varrit të dy vogëlushëve, ndërsa mbiemri "Rexha" siç edhe kërkoi nëna e tyre nuk do t'i shoqëronte në "udhëtimin" e tyre të fundit. Madje në ceremoninë mortore nuk ishte i pranishëm asnjë familjar me mbiemrin Rexha (mbiemri i babait të djemve).

Për t'i dhënë "lamtumirën" e fundit Majlindit dhe Gentianit, të pranishëm më 12 janar kanë qenë shokët e klasës, ekipit të futbollit dhe familjarët e ngushtë.

Lajmin për varrimin e ka bërë me dije daja i fëmijëve për mediat kosovare, ndërsa tregoi se të pranishëm kanë qenë rreth 300 veta, duke theksuar se janë respektuar të gjitha masat anti-COVID.

Daja i djemve tregoi se me gjithë dhimbjen e saj e plagët në trup, mori pjesë edhe nëna e tyre, ndërsa shtoi se ishte e shoqëruar nga mjekët e spitalit.

Ngjarja tronditëse ka ndodhur një ditë përpara Krishtlindjes. Flamur Rexha vrau dy fëmijët e tij, plagosi gruan dhe më pas u vetëvra.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A bënë zgjedhjen e duhur demokratët duke rikthyer në krye Sali Berishën?×

Lajmi i fundit

John

Dendias në Tiranë:Nisim shpejt procedurat për abrogimin e ligjit të luftës! Greqia e mbështet nisjen e negociatave të Shqipërisë