I kërkuar në Itali për drogë, kapet
 në Vlorë...në lokalin e tij luksoz!

I kërkuar në Itali për drogë, kapet<br /> në Vlorë...në lokalin e tij luksoz!
VLORË - Një i kërkuar ndërkombëtar për trafik të lëndëve narkotike është prangosur mesditën e sotme në qytetin Vlorës. I arrestuari është 46-vjeçari Shaban Zenaj, banues në qytetin e Fierit dhe i dënuar me 14 vite burg nga gjykata e Milanos.
 
Ndaj 46-vjeçarit, Gjykata e Apelit  Milano në Itali, më 03 shkurt të 2015-ës, parashikuar nga Kodi Penal Italian, ka lëshuar një urdhër arresti ndërkombëtarë për arrestimin e tij, pasi shqiptari është dënuar me 14 vjet burg.

Arrestimi i tij u realizua në një lokal luksoz i cili dyshohet se është nën pronësi të tij.

Redaksia Online
(Gre.M/Shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Ambasadori i BE-së në Kosovë reagon për situatën në veri: E papranueshme, duhet dënuar

Ambasadori i BE-së në Kosovë reagon për situatën në veri: E papranueshme, duhet dënuar