I kërkuar në Luksemburg për vjedhje me dhunë, arrestohet në Mal të Zi 40-vjeçari nga Shkodra

I kërkuar në Luksemburg për vjedhje me dhunë, arrestohet në Mal të Zi 40-vjeçari nga Shkodra

Foto ilustruese

Një 40-vjeçar nga Shkodra është arrestuar në Mal të Zi ditën e sotme pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Luksemburgu për vjedhje me dhunë.

Pjetër Ndoci u vu në pranga në pikën e kalimit kufitar midis Shqipërisë dhe Malit të Zi, ndërsa operacioni u zhvillua nga FAST Albania, në bashkëpunim me FAST Montenegro, FAST Luxembourg dhe Drejtorinë Rajonale të Kufirit Shkodër.

Sipas policisë 40-vjeçari ishte shpallur në kërkim nga Luksemburgu për vjedhje me dhunë në mënyrë të përsëritur.

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Zelensky: Rusia na ka vjedhur paqen, por nuk do të na shkatërrojë