I kërkuan seks dhe lekë një gruaje për t'i kthyer 'Range Rover'-in, arrestohen dy zyrtarë të Rrugores

TIRANE-I kërkuan seks dhe lekë për t'i kthyer fuoristradën ‘’Range Rover’’ shoferes në Tiranë, prokuroria e posaçme dhe SHÇBA arrestojnë dy efektivët e rrugores.

ReportTv mëson se të arrestuarit janë Laurenc Duda dhe Henrik Zelija të cilët mbrëmjen e djeshme rreth orës 11:00 janë ndaluar në zbatim të urdhrit të prokurorit Behar Dibra. Ky hetim daton disa muaj më parë pas referimeve dhe ankesës së bërë nga shoferja e cila sa herë paraqitej për të marrë mjetin i nxirrej një pengesë nga dy policët.

Henrik Zelija rezulton se ka mbajtur detyrën e oficerit të Policisë Gjyqësore pranë Komisariatit Rajonal të Policisë Rrugore Tiranë, ndërsa eprori i tij ka qenë Laurenc Duda shef seksioni për verifikimin e shkeljeve administrative.

Makina është bllokuar në shtator të 2019 si provë materiale e një ngjarje të ndodhur dhe prej asokohe edhe pse duhej të kthehej ky mjet, dy oficerët kanë refuzuar. SPAK bën me dije se ‘’janë siguruar prova se me veprimet dhe mosveprimet me dashje, në një periudhe kohore relativisht të gjatë, kanë zvarritur procedurat ligjore të dorëzimit të automjetit me qëllim përfitimin e favoreve të mësipërme, duke konsumuar elementë të shpërdorimit të detyrës dhe të korrupsionit pasiv’’. Ky është rasti i parë kur SPAK që pas krijimit vë në pranga zyrtarë si në këtë rast policë për afera seksuale dhe korrupsioni.

/r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento

Komente

 • Jurist: 04/07/2020 19:55

  Fatkeqesi e madhe si eshte sh'thurur administrata. Shtet pa gjykata prokurori dhe polici. Mjere njerzit ku jetojne.

  Përgjigju
 • Moon: 04/07/2020 19:19

  Njerez injorante kudo ka.

  Përgjigju
 • Gjergj: 04/07/2020 16:58

  Ky Henrik Zelija eshte nje kriminel. Edhe mua me ka bere te njejten gje. Ka bllokuar makinen per 6 muaj per nje gje qe se kam bere. Jo vetem kaq, por jam akoma gjyqeve per vepra qe si kam bere. E gjitha kjo se nuk pagova Enrikun. Atje brenda te rrije dhe e ka pak.

  Përgjigju
 • Alfons: 04/07/2020 15:53

  Po shefi i komisariatiy te qarkullimit kishe dijeni per keto gjera,(se ai bashke me taulant gjoken e macukullit nuk lene asnje lek me rene ne toke).apo shefin se heqin se eshte nga delvina legjendare e ardi veliut.ptu rrace e keqe qe keni ardhur si pushtues te tiranes dhe jo si njerez qe do jetoni dhe punoni ketu.

  Përgjigju
  • Berti: 04/07/2020 19:13

   Po o shofer po,dili per zot taulant gjokes,(apo je vete taulanti dhe ke turp te shkruash me emer),por rri p metak se dhe taulanti eahe pjese e kupoles se vjedhjeve te qarkullimit ,e kam provuar ne kurriz.

  • Shoferi: 04/07/2020 17:38

   Taulant Gjokes laje gojen kur te flasesh per te o ti zoti qytetar. Nqs nuk e njeh personalisht me mire mos fol fare shoku.

 • Lleshi: 04/07/2020 15:38

  Asnje meshire per keta shkerdhata,,dhe kur te jene ne burg ,,i lutemi komshijve te pallojne grate e ketyre ndyresirave...

  Përgjigju
 • Patrioti: 04/07/2020 15:00

  Kjo eshte policia qe duam. Organizata e policise shqiptare eshte strukture fund e krye e korruptuar. Po more ne telefon te denoncosh nje shkelje dhe patrulla e policise shkon ne vend dhe i merr "qoken" shkelesit

  Përgjigju
 • Festi: 04/07/2020 14:56

  I nderuar Sefer kafsha esht kafsh nuk kupton fshatar apo qytetar un uroj qe drejtesia ne shqiperi te bej punen ne baz te ligjit

  Përgjigju
 • Cubi: 04/07/2020 14:47

  Ka zagare sa te duash qe me detyren tallin menderen. Ketyre lloj monstrash tu jepet denim shembullor.

  Përgjigju
 • Qifi: 04/07/2020 14:45

  Sa inperket doganave nuk duhet diskutiar qe me ardhjem Gjonit dhe jul mejhanes doganes ju lerua mami. Eshte e tmerreshme se si ben sehir rama me denajn.

  Përgjigju
 • Tutu: 04/07/2020 13:45

  Ajo eshte policia rrugaçore... nuk kryen asnje funksion te saj... i gjen rrugeve te fshehur skutave si gjobaxhinj ordinere... ku te zhvasin para per vete dhe shefat e tyre... jane bere legjendare ca fytyra te yndyrta...pas bandes te tatimoreve keta zene vendin e dyte ne hitparaden e bandave te Rilindjes..

  Përgjigju
  • A. N.: 04/07/2020 14:24

   Po doganieret cilin vend kapin?

 • Bes: 04/07/2020 13:42

  Hajt se lirohen brenda 3 ditve dhe kerkojn dhe demshperblim pagen e 1 viti.

  Përgjigju
 • Kafsha: 04/07/2020 13:18

  Kur behen fshataret gjyqtare kjo ndodh

  Përgjigju
  • Sefer: 04/07/2020 13:40

   Ça lidhje kane fshataret ketu?apo prrgjigja eshte ke pseudo jot,kafsha idjot×

Lajmi i fundit

John

Plagosi 2 persona, Aldo Gjini në kërkim nga EUROPOL për tentativë vrasje, trafikim armësh dhe municionesh luftarake! I arrestuar edhe në 2016 në Itali për shpërndarje droge