I postoi foto të makinës në Instagram pa leje, 23-vjeçari kërcënon 20-vjeçarin, i merr 2 mijë euro

ELBASAN- Një foto e postuar në rrjetin social Instagram është bërë shkak i një konflikti mes katër të rinjve në Elbasan. Një 20-vjeçar kishte postuar foto të një makine, e cila nuk ishte e tij. Kjo foto është bërë një shtysë për pronarin, i cili bashkë me dy shokët e tij, ka kërcënuar dhe dhunuar 20-vjeçarin duke i marrë 2000 euro, vetëm përse i kishte postuar makinën.

Policia ka arrestuar tre të rinjtë që kërcënuan 20-vjeçarin. Në pranga kanë rënë D.R., 23 vjeç, E.B., 25 vjeç, F.Ç., 26 vjeç, të tre banues në Elbasan.

Gjatë një kontrolli të ushtruar në shtëpinë e 23-vjeçarit, policia ka gjetur 74 doza kanabisi, 2 peshore elektronike, 1 radio marrëse-dhënëse dhe 2 automjete, të cilat janë sekuestruar. Ndërkohë, në hetim janë vënë edhe tre persona që kanë pasur dijeni për ngjarjen, por nuk kanë kallëzuar.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

SI.E./A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Turi: 14/08/2022 23:43

  Te rindertohet direkt burgu i spaçit e te mbushet me kta kokpalaret. Ta provojne njere punen e detyruar ne miniera se vetem keshtu sillen ne vete kta kopila.

  Përgjigju
 • Ndue: 14/08/2022 14:17

  23 vjeç kontigjent krimi duhet ti shtypet koka qe ne embrion,pa filluar organizimin e bandave.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

Elbasan/ Ju vodhën llogaritë në rrjetet sociale, policia vijon hetimet.

Elbasan/ Ju vodhën llogaritë në rrjetet sociale, policia vijon hetimet.