I premtuan një jetë më të mirë por e shfrytëzuan për prostitucion nënën e 3 vajzave, arrestohet çifti shqiptar në Itali

I premtuan një jetë më të mirë por e shfrytëzuan për prostitucion nënën e 3 vajzave, arrestohet çifti shqiptar në Itali

Foto ilustruese

Një çift shqiptar është arrestuar mbrëmjen e së mërkurës nga policia italiane për shfrytëzim prostitucioni.

Me herët ata janë dënuar nga gjykata për këtë vepër penale, gruaja, 55-vjeç me 5 vite burg dhe 1 mijë euro gjobë, ndërsa burri 65 vjeç, i cili është shpallur fajtor edhe për dhunë të rëndë seksuale, do të duhet të vuajë 12 vjet burg si dhe të paguajë gjobën prej 4 mijë eurosh.

Gruaja u kap në një fushë në dalje të bashkisë së Aulla. Disa orë më vonë ata mundën të arrestonin edhe burrin.

Sipas mediave italiane, me shumë mundësi ata ishin në përpjekje e sipër për tu arratisur, në mënyrë që të fshiheshin, por përpjekjet e tyre dështuan.

Historia me drejtësinë italiane, ka nisur në vitin 2009, kur një vajzë e re me origjinë shqiptare ka denoncuar çiftin shqiptar në polici.

Në atë periudhë e reja shqiptare sapo kishte mbërritur në Sazana të Italisë, pas premtimit nga çifti për një jetë më të mirë, për të punuar si kujdestare, në mënyrë që t’i dërgonte lekë 3 vajzave të saj të vogla në Shqipëri.

Por shpresat dhe ëndrrat e saja u “thyen”, pasi çifti shqiptar detyroi atë të prostituonte në provincën e La Spezia-s.

Pas këtij denoncimi, policia nisi hetimet ku u zbulua se çifti fshihej pas këtij shfrytëzimi. Çdo gjë ishte organizuar në detaje. Madje kur të ardhurat nuk ishin të mjaftueshme, ata e rrihnin vajzën.

Vajza e re ka jetuar prej muajsh një makth, por ata tashmë janë në duart e drejtësisë.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Dosja e McGonigal/ Debate në ‘Repolitix’! Karaj: Është tmerr i madh! Klosi: Po ik o vrit veten! Haklaj: Është cenuar siguria kombëtare

Dosja e McGonigal/ Debate në ‘Repolitix’! Karaj: Është tmerr i madh! Klosi: Po ik o vrit veten! Haklaj: Është cenuar siguria kombëtare