I ra nga pas kamionit të ndaluar, aksidentohet autobusi me 29 shqiptarë nga Kosova në Bullgari! Mes tyre 6 fëmijë

Autobusi i aksidentuar

Autobusi i aksidentuar

BULLGARI- 29 shqiptarë nga Kosova, gjashtë prej të cilëve fëmijë janë përfshirë në një aksident në Bullagari,pasi autobusi me të cilin po udhëtonin mëngjesin e sotëm u aksidentua në qytetin e Kyustendilit

Sipas mediave bullgar, aksidenti ka ndodhur rreth orës 04:30, kur autobusi me pasagjerë nga Kosova e ka goditur një kamion të ndaluar që transportonte dru.

Drejtuesi i kamionit po përpiqej t'u bënte sinjal drejtuesve të automjeteve të tjera që po qarkullonin në rrugë se një pemë kishte rënë në rrugë. Ka qenë pikërisht ky momenti që autobusi goditi kamionin dhe dli nga rruga.

Shoferi i autobusit ka pësuar lëndime të lehta dhe është dërguar në Qendrën Mjekësore Qendrore në Kyustendil për ekzaminime dhe ndihmë.

Kujtojmë se më 23 nëntor, një aksident tragjik ku humbën jetën 45 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut është shënuar në Bullgari.

 

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Jupi në 'Pa Protokoll': Gara e 'Rithemelimit' e njëanëshme! Bushati: Ka mbështetjen e bazës! Lumezi: Demokratët të bashkohen pa Bashën e Berishën