I rikujtoi audion, Rama-Bashës: Është komunikimi im, s'jam i rënë nga qielli e as i zgjedhur Papë! Çohu këtu e thuaj që ty s'të ka shkarë asnjëherë gjuha

 

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur Lulzim Bashës në lidhje me një audio që ai publikoi, të një bisede të Ramës me një person tjetër, duke e akuzuar atë për përdorimin e një gjuhe të papërshtatshme. Rama pranoi se ishte ai personi që fliste në audio, teksa i kërkoi Bashës të ngrihej dhe të thoshte nëse edhe atij vetë nuk i kishte shpëtuar qoftë edhe një herë gjuha në komunikim privat.

"Të kthehem te ajo që dole këtu dhe the si një fëmijë që shikon fshehtas porno i thoshe ' ta bëj dhe njëherë?'. Harrove që parlamentin e ndjekin të gjitha moshat? Ku shkoi kujdesi yt për ata që na ndjekin, zonjat këtu? Ai është komunikimi im patjetër, unë nuk jam i rënë nga qielli dhe as Papë, por të çohet një burrë këtu dhe t thotë që asnjëherë në një komunikim privat nuk e ka parë gjuhën t'i shkasi në atë fjalor, të çohet, çohu t'i i pari dhe thuaj që në një komunikim privat nuk të ka shkarë gjuha që t'i kujton se do i bëni shqiptarë të më kthejnë kurrizin siç bëtë kur më nxorët fotot lakuriq. Ai është komunikim publik, ai është komunikim privat. Ti nisesh nga të paqena dhe thua përralla. Kush fle me qenin, gdhihet me morra", tha Rama.


Lajmi kryesor:

Me 76 vota pro, Kuvendi miraton pr.buxhetin e 2022! Basha: Në këtë sallë ka kriminelë të organizatave mafioze! Rama sqaron 'Balonë Tabake', i përsërit PD ftesën për bashkëpunim: E kuptoj që keni tension, por pa ne s'bëni dot asgjë


/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

Dosja/ Skandali me aparaturën e kobaltit, mjeku i Onkologjikut ngriti alarmin: Nëpër korridore rrezatimi 20 herë më i lartë! Takimi me Qirjazin nuk e zgjidhi, mu bë gjyqi

Dosja/ Skandali me aparaturën e kobaltit, mjeku i Onkologjikut ngriti alarmin: Nëpër korridore rrezatimi 20 herë më i lartë! Takimi me Qirjazin nuk e zgjidhi, mu bë gjyqi