I rritur në banesat e sociales, varësia e tij ndaj drogës dhe ëndrra e tij për të qenë futbollist i Chelsea, kush është i dashuri i ri i Dua Lipës?

I rritur në banesat e sociales, varësia e tij ndaj drogës dhe ëndrra e tij për të qenë futbollist i Chelsea, kush është i dashuri i ri i Dua Lipës?

Callum Turner dhe Dua Lipa

Tabloidi britanik ‘Daily Mail’ së fundmi i ka kushtuar një artikull jetës së aktorit, Callum Turner, dhe romancës së nisur me këngëtaren shqiptare me famë botërore, Dua Lipa.

Sipas shkrimit Turner tashmë është gati të fitojë një mori fansash të rinj në të gjithë botën pas shfaqjes së tij publikisht me Dua Lipa.

Edhe pse ai nuk është një emër kaq i njohur sa Dua, Callum ka bërë progres të madh në karrierën e tij si aktor, duke siguruar pjesë në serinë e filmave “Fantastic Beasts” dhe në “Emma” të vitit 2020 krah Anya Taylor-Joy.

Jeta luksoze e tij në tapetin e kuq, veshje dizajnerësh dhe një e dashur e famshme është shumë larg fillimeve të tij modeste të klasës punëtore, kur ai u rrit në një lagje në banesa të ndihmës sociale me nënën e tij të vetme, Rosemary, në Londër.

Si fëmijë, ai ëndërronte të luante futboll dhe madje ndërroi shkolla nga një në Putney në një tjetër më larg, në lagjen Sheen sepse kjo e fundit kishte një fushë futbolli AstroTurf. Callum, i cili tha se kontakti i tij me babain gjatë rritjes ishte “i dobët”, la kolegjin e gjashtë viteve para se të merrte nivelet e tij A dhe vazhdoi të luante për një ekip futbolli gjysmë-profesionist.

Megjithatë, ëndrra e tij për të luajtur për ekipin e tij të dashur Chelsea u shkatërrua në fund, me Callum i cili prani vet në një intervistë për The Independent në vitin 2020 duke thënë:

Unë nuk jam një atlet profesionist. Shumë e thjeshtë. Isha jashtëzakonisht i përkushtuar, thjesht nuk isha futbollist”. Në moshën 18-26 vjeç, Callum tha për 'The Independent': “Kam pirë shumë hashash. Unë isha në depresion ose një frustrim dhe nuk kisha asnjë kuptim apo mjete për të trajtuar ndjenjat e mia, kështu që u vetë-medikamentova për shumë kohë”.

Ai tha se ishte “një vendosmëri për të ndryshuar dhe për të mos humbur jetën time” që e bëri të lirohej në fund nga varësia. Kur ishte 21 vjeç, ai u kthye në aktrim, por ai theksoi në vitin 2019 se “nuk ka pasur asnjë plan të madh”.

Por kjo nuk do të thotë se ai nuk punoi fort, duke shpjeguar për The Independent këtë javë: 

“Unë mendoj se diçka që lidhet me të qenit nga klasa punëtore dhe pa para është se ti në fakt duhet të kesh një punë tjetër. Unë punoja tre punë; unë punoja në dy dyqane të ndryshme dhe në një bar vetëm për të paguar qiranë time”.

Aktori do të kalonte katër ditë në javë duke punuar, ndërsa tre të tjerat i kushtonte aktrimit, duke parë filma, duke marrë kurse ose duke shkuar në teatër.

Por puna e tij e fortë i ka sjell të ardhura, me Callum që shfaqet në një mori emisionesh të njohura televizive dhe filma, duke përfshirë “Emma”, thrillerin e BBC-së “The Capture” dhe “The Boys In The Boat” krah bashkë-protagonistit George Clooney.

Ai gjithashtu ka luajtur krah Eddie Redmayne në serinë “Fantastic Beasts” dhe James Norton në serialin televiziv “War & Peace”. Një nga rolet e tij të hershme e pa atë të luante kundër Helen McCrory në “Leaving” të ITV-së (2012), një dramë për një marrëdhënie me diferencë moshe. Dua nuk është fytyra e vetme e famshme me të cilën Callum ka qenë në lidhje.

Ai ka qenë në një marrëdhënie romantike me yllin e “The Crown” Vanessa Kirby deri sa çifti e ndërprenë lidhjen e tyre në vitin 2019. 

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Pas dy javësh të nxehta, temperaturat ulen ndjeshëm, termometri zbret deri në 2 gradë ceslius! E marta rikthen reshjet e shiut

Pas dy javësh të nxehta, temperaturat ulen ndjeshëm, termometri zbret deri në 2 gradë ceslius! E marta rikthen reshjet e shiut