I shpallur në kërkim ndërkombëtar në Pakistan për mashtrim për arsye fetare, arrestohet 33-vjeçari i cili po tentonte të hynte në Shqipëri

Një 33-vjeçar nga Dubai është arrestuar në Rinas pasi ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet Pakistaneze e akuzojnë për mashtrime publike duke pëdorur arsye fetare.

33-vjeçari M.T., po tentonte të hynte në Shqipëri, por është ndaluar nga policia kufitare e Rinasit me qëllim ekstradimin drejt Pakistanit.

Gjatë përpunimit të të dhënave nga shërbimet e Policisë Kufitare Rinas rezultoi se i riu po kërkohej dhe në bashkëpunim me  Interpol Tirana është arrestuar me qëllim ekstradimi drejt Pakistanit.  

I.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

‘Ëndrrat iu prenë në mes, kishte dëshirë të bëhej doktoreshë, rrëfimi prekës nga halla e 17-vjeçares që vrarë nga sulmi në Deçan