I shpallur në kërkim ndërkombëtar, në pranga 40-vjeçari, pritet ekstradimi drejt Italisë

Foto ilustruese

TIRANË- Një tjetër person i shpallur në kërkim ndërkombëtar ka rënë në prangat e policisë. Burime bëjnë me dije se 40-vjeçari është i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia për veprën penale “Pjesëmarrje në organizatë kriminale me qëllim shfrytëzimin e prostitucionit”.

Burime zyrtare bëjnë me dije se 40-vjeçari është identifikuar si A. I. alias I. M., 40 vjeç, banues në Tiranë. Ndërkohë, 20 vite është maksimumi i dënimit që mund të marrë 40-vjeçari për veprën penale që akuzohet.

Arrestimi është bërë provizor, ndërsa pritet ekstradimi i tij drejt Italisë.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Skandal në Berat/ Mësuesi i dënuar më parë për ngacmim seksual rikthehet në detyrë në disa shkolla dhe bën të njëjtën gjë! Nxënësit: Kemi frikë