I shpallur në kërkim për korrupsion në zgjedhje, arrestohet 41 vjeçari në Korçë (EMRI)

I shpallur në kërkim për korrupsion në zgjedhje, arrestohet 41 vjeçari në Korçë (EMRI)

Foto ilustruese

Një 41 vjeçar është arrestuar nga policia e Korçës. Në pranga ka rënë Kristo Çollaku, i cili ishte i shpallur në kërkim pasi gjykata e Elbasanit i kishte caktuar masën e sigurisë arrest me burg për veprën penale të shkeljes së fshehtësisë së votimit dhe korrupsionit aktiv në zgjedhje.

Arrestimi i tij është kryer nga Forcat e Posaçme ‘Shqiponja’ në qendër të Bilishtit ndërsa është dërguar drejt Elbasanit për veprimet e mëtejshme të cilat u kryen nga komisariati i policisë së Elbasanit.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Aksident në Fushë-Krujë, mjeti përplas të miturin dhe largohet nga vendngjarja

Aksident në Fushë-Krujë, mjeti përplas të miturin dhe largohet nga vendngjarja