I shpallur në kërkim për shitje kanabisi, arrestohet 25-vjeçari në Krujë! Gjykata i kishte caktuar masën 'arrest me burg'

I shpallur në kërkim për shitje kanabisi, arrestohet 25-vjeçari në Krujë! Gjykata i kishte caktuar masën 'arrest me burg'

Foto ilustruese

Një 25-vjeçar është vënë në pranga pasi rezultonte si i shpallur në kërkim për kultivimin e bimëve narkotike.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Krujë kapën dhe ndaluan 25-vjeçarin në kërkim banues në Derven, Krujë, pasi Kolegji Penal i Gjykatës së Lartë i ka caktuar masën e sigurisë "Arrest në burg", për veprën penale "Kultivimi i bimëve narkotike".

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve