I tërhiqte por nuk i shpërndante pensionet, arrestohet ish-punonjësi i postës në Gjirokastër

I tërhiqte por nuk i shpërndante pensionet, arrestohet ish-punonjësi i postës në Gjirokastër

Një 48-vjeçar nga Gjirokastra, ish-punonjës i postës, është arrestuar nga policia për 'vjedhje duke shpërdoruar detyrën'.

Jorgo Dafa është arrestuar pas kërkesës së prokurorisë, e cila kishte vendosur arrest me burg më 05.10.2018.

Më konkretisht 48-vjeçari ka qënë punonjës i Postës, duke shpërdoruar pozicionin e punës ka tërhequr pensione të qytetarëve të ndryshëm dhe nuk e ka kryer shpërndarjen e shumës së parave tek personat përkatës. Burime bëjnë me dije se bëhet fjalë për shifrën e 5 milionë lekëve të vjetra.

Ne.k.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Pse nuk kemi shpresa të mëdha?

Pse nuk kemi shpresa të mëdha?