I infektuar me COVID, ish-pedagogu në Elbasan hidhet nga kati i 7-të i pallatit! Policia thyen xhamin e një fast-foodi për ta shpëtuar

Biznesi të cilit iu thyen xhamat

Një ngjarje e rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme në Elbasan.

Në orën 01:30 është hedhur nga kati i shtatë i një pallati, pedagogu i fakultetit të Shkencave të Natyrës Jakov Oga, 65-vjeç.

Gazetari i Report Tv, Ronaldo Gjoshi raporton se 65-vjeçari aktualisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën pasi në momentin e rënies ka rënë mbi një çati banese.

Fillimisht policia dyshoi se kishin të bënin me ndonjë grabitje duke u nisur nga zhurma por më pas rezultoi e kundërta.

Policia është detyruar të thyejë xhamin e një fast-foodi për të bërë të mundur të futej në pjesën e pasme të pallatit për të shpëtuar 65-vjeçarin.

Sipas burimeve zyrtare, 65-vjeçari ka qenë i infektuar me COVID-19 dhe ka tentuar të vetëflijohej si pasojë e gjendjes së rënduar psikologjike.

Aktualisht ai po mbahet në spitalin e Elbasanit ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    40 subjekte zgjedhore, 35 parti politike dhe 5 kandidatë të pavarur regjistrohen në KQZ për zgjedhjet e 25 Prillit! Mendoni se është një numër:

Komento

Komente

  • Vnfjfjfkfm: 26/01/2021 08:50

    Po ndonje pule eshte vjedhur mbreme, se eshte i rendesishem si lajm.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

U dëmtuan nga tërmeti, lista me 28 pallatet që do të shemben në Tiranë