I vodhi të riut unazën dhe varësen e floririt, pranga 40-vjeçares në Devoll, procedohen penalisht disa të tjerë

I vodhi të riut unazën dhe varësen e floririt, pranga 40-vjeçares në Devoll, procedohen penalisht disa të tjerë

Foto ilustruese

Policia ka prangosur një 40-vjeçare në Devoll pasi akuzohet se i ka vjedhur sende me vlerë në banesë 26-vjeçarit me inicialet Th.K.

Burime bëjnë me dije se 40-vjeçarja i ka vjedhur në banesë të riut një varëse floriri me kryq, një unazë floriri dhe një orë dore.

Ndërsa një 36-vjeçar është proceduar penalisht për prerje të paligjshme të pyjeve, pasi u kap duke transportuar dru zjarri në hyrje të qytetit të Ersekës.

Ndërsa për punime pa leje po procedohet penalisht në gjendje të lirë një person me inicialet D.G., në Maliq.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprime të mëtejshme.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Emri i tij u përdor për t’iu marrë para biznesmenëve, reagon Pjerin Ndreu

Emri i tij u përdor për t’iu marrë para biznesmenëve, reagon Pjerin Ndreu