I dogjën makinën, i riu merr njërin nga autorët dhe e dhunon! Tre të arrestuar në Elbasan, dy në kërkim

I dogjën makinën, i riu merr njërin nga autorët dhe e dhunon! Tre të arrestuar në Elbasan, dy në kërkim

Foto ilustruese

ELBASAN- Tre të rinj kanë rënë në pranga, ndërsa dy persona të tjerë janë shpallur në kërkim në Elbasan. Arrestimi është bërë për një ngjarje që ka ndodhur rreth dy javë më parë, ku dy të rinjtë djegën mjetin e 23-vjeçarit Jorgo Zhidro. Të arrestuar janë Nazmi Liçi, 37 vjeç, dhe Ambri Sinakoli, 28 vjeç, të cilët i kanë vënë flakën mjetit. Në pranga ka rënë edhe 23-vjeçari Jorgo Zhidro.

Dyshohet se ata e kanë djegur qëllimisht mjetin, ndërsa 23-vjeçari është hakmarrë. Ai ka marrë peng një prej autorëve, Nazmi Liçin. Në bashkëpunim me dy shokë të tij, Zhidro ka dhunuar me sende të forta Liçin për djegien e makinës.

Të tre kanë rënë në pranga, ndërsa në kërkim janë shpallur dy shokët e 23-vjeçarit U. G. dhe A. Zh. Ndaj Liçit dhe Sinakolit rëndon akuza për veprën penale "Shkatërrimi i pronës me zjarr", kryer në bashkëpunim’. Ndërkohë, ndaj 23-vjeçarit rëndon akuza për veprën penale ‘Vetëgjyqësia’.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Naxi: 16/03/2023 14:36

    Ome nazi kshu tregohen shoket

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

Adrian Bajrami: Kërkoj ekipin A, dëmtimin e kam kaluar

Adrian Bajrami: Kërkoj ekipin A, dëmtimin e kam kaluar