I vuri flakën pronës shtetërore me qëllim hapjen e kullotave, arrestohet 59-vjeçari në Gjirokastër

I vuri flakën pronës shtetërore me qëllim hapjen e kullotave, arrestohet 59-vjeçari në Gjirokastër

Pamje nga vendi i ngjarjes

Një 59-vjeçar ka rënë në pranga të policisë së Gjirokastrës, pasi akuzohet për zjarrvënie të qëllimshme.

Ilber Muhameti banues në fshatin Plesat, Gjirokastër, u arrestua në flagrancë, pasi ka ndezur zjarr në pronë shtetërore, në vendin e quajtur "Kulla", dhe për pasojë është djegur një sipërfaqe toke me bimësi të egra.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

John

Zjarri në Krastë, Ministri i Mbrojtjes: Vatër serioze! Kanë shkuar 60 forca, po punohet për shuarjen