Igli Tare 'tërbon' Interin, drejtori i Lazios: Për mua Juventusi është në vendin e dytë

Igli Tare 'tërbon' Interin, drejtori i Lazios: Për mua Juventusi është në vendin e dytë

Igli Tare

Lazio fitoi dje 1-0 me Romën në Serie A, duke u ngjitur në vendin e dytë në kampionat. Kryeqytetasit veç fitores në derbin historik lënë pas Interin, që u mund nga Juventusi në Milano. Në lidhje me renditjen dhe heqjen e 15 pikëve nga Federata për Juventusin për shkak të "plusvalencave", drejtori i Lazios, Igli Tare sheh Juven në vendin e dytë, paçka se për momentin bardhezinjtë janë në Apel për rikthimin e pikëve.

"Unë e cilësoj Juventusin të dytin në klasifikim. Duhet të shohim çfarë ndodh nga këtu deri në fund të kampionatit, por nga pikët që ka bërë e cilësoj Juventusin të dytin në renditje”, u shpreh Tare.

Duket se shqiptari i Lazios është me këmbë në tokë, duke motivuar të tijtë që të jenë më kërkues në ndeshjet e mbetura këtë sezon. Nga ana tjetër, Tare ka "tërbuar" tifozët zikaltër me deklaratën e tij.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Krahu i djathtë i Sylvinhos, ndihmësi Zabaleta: Lajthitje nëse mendojmë se Spanja do na tolerojë

Krahu i djathtë i Sylvinhos, ndihmësi Zabaleta: Lajthitje nëse mendojmë se Spanja do na tolerojë