Ilir Daja shpallet trajneri i vitit në Kosovë

Ilir Daja shpallet trajneri i vitit në Kosovë

Ilir Daja, trajneri i Ballkanit

PRISHTINË - Trajneri i Ballkanit në Kosovë, Ilir Daja është shpallur trajner i vitit nga Federata e Futbollit të Kosovës. Ceremonia e shpalljes së më të mirëve është mbajtur në Prishtinë mbrëmjen e së dielës.

Daja udhëhoqi Ballkanin drejt titullit kampion, ndërsa me ekipin nga Theranda u paraqit edhe në fazën e grupeve të Conference League për vitin e dytë radhazi.

“Ndihem i nderuar, do ta ndaj këtë titull me lojtarët e mi, presidentin Arsim Kabashi dhe bashkëpunëtorët e mi. Do ta ndajë me të gjithë trajnerët e Kosovës. Jam njëri mes jush, të gjithë japim kontribut për rritjen e futbollit të Kosovës”, ka thënë Daja pas çmimit.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg