Ilir Meta bën Presidentin: Demokracia pas 25 prillit më e mirë se ajo e para zgjedhjeve

 

Pas aktivitetit të zhvilluar në Korccë, Presidenti Meta në një prononcim për mediat ka shprehur se më në fund në vend sipas tij demokracia është në situatë më normale se sa periudha katastrofike sipas tij e para zgjedhjeve të 25 prillit.

"Meqenëse përmendet doktorin unë do të lutesha që të mos rrinit kaq pranë me njëri-0tjetrin dhje do të lutesha që të gjithë të jenë të kujdesshëm në këtë kohë pandemie pasi ka një tendencë të rikthimit të një vale tjetër.

Sa i takon situatës së demokracisë në vendin tonë edhe ajo është në gjendje problematike pas 25 prillit por sigurisht ishte katastrofike para 25 prillit. Aktualisht pas 25 prillit sidoqoftë janë mundësitë për rivendosjen e plotë të demokracisë dhe parlamentit funksional. Ai duhet të jetë qëllimi ynë kryesor dhe i qytetarëve", ka thënë Presidenti.

 


Lajmi kryesor:

Meta: Demokracia pas 25 prillit më e mirë se ajo e para zgjedhjeve! Opozita të bëjë atë që i takon në Kuvend! Dekretimi i Qeverisë? Më detyron Kushtetuta


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Frrok Çupi: Amerika pikas bombën rreth Foltores