Ilir Meta shkon për ngushëllim te familja e Arjan Salës: Ngjarje të tilla janë tronditëse, çdo institucion të vihet para drejtësisë

Ende pa mbërritur trupi i të ndjerit Arjan Sala, në familjen e tij e tij kanë mbërritur edhe shumë zyrtarë për ngushëllim. Presidenti Ilir Meta pas ishte për ngushëllim në shtëpinë e Salës foli për mediat e pranishme jashtë .  

Meta tha se ngjarje të tilla janë tronditëse ku çdo institucion të vihet para drejtësisë.

"Vetëm falë përkushtimit të tij, heroizmit të tij u shpëtuan shumë jetë të tjera njerëzore. Është një ngjarje për të reflektuar për strukturat e reagimit të emergjencave. Edhe mediat duhet të reflektojnë dhe ngjarje të tilla t'i raportojnë pa censurë. Janë ngjarje tronditëse ku çdo institucion duhet të vihet para drejtësisë.  Heroi i kësaj ngjarjeje nuk jeton më. Ne do ta kujtojmë shembullimin e tij, të një qytetari të përgjegjshëm , të një patrioti i cili pranoi të lerë pas një fëmijë jetim për të shpëtuar të tjerë", tha Meta.


Lajmi kryesor:

Mbeti i bllokuar mes flakëve në magazinë, luftoi me to për të shpëtuar 20 kolegët, Arjan Sala përcillet sot për në banesën e fundit! Qeveria: Gati ta shpallim 'Dëshmor i Atdheut'


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë