Ina Zhupa takohet me të moshuarit: Pensioni do t’u rritet çdo vit me 5%, bëni durim deri me 25 prill

Ina Zhupa

Zëdhënësja e PD-së Ina Zhupa ka takuar ditën e sotme disa pensioniste, të cilëve u ka prezantuar planin e PD-së për rritjen e pensioneve dhe lehtësitë e tjera për ta, që të kenë një jetë dinjitoze.

“Pensioni nuk del për ilaçe, por na ndihmojnë fëmijët”- thonë pensionistët, të cilët thonë se fatura e dritave, të uji, të ilaçeve shkon sa dyfishi i pensionit që marrin.

Ina Zhupa i inkurajoi të bëjnë durim deri në 25 prill, kur, sipas saj, si shumica e shqiptarëve, edhe pensionistët do t’i bashkohen ndryshimit. PD thekson se pensionistët shprehën besimin se Lulzim Basha si kryeministër do të mbajë premtimet dhe do ta ndryshojë për mirë jetën e tyre.

“Pensioni juaj do të rritet të paktën 5% çdo vit, në mënyrë që te keni më shumë të ardhura, do të subvencionohen ilaçet, që të mos ikë i gjithë pensioni duke blerë ilaçe, do t’ju ulim çmimin e energjisë elektrike. Është skandaloze që të trajtoheni si qytetarë të dorës së fundit. Së bashku në do ta ndryshojmë. Fiton çdo pensionist, fiton Tirana dhe Shqipëria. Do të humbasë vetëm një njeri dhe ky është Edi Rama”, tha Zhupa.

M.Q./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?

Komento

Komente

 • Kasem gahinji: 14/02/2021 19:31

  Te dashur pensioniste.per rritje alla Ina Zhjopa,pyesni ish ushtaraket,pyesni pensionistet e para 1990.Kane nje pervoje te mire nga Zhjopat me shoke e shoqe.

  Përgjigju
 • Cubi: 14/02/2021 18:51

  Ruhu xhaje se soji I saj ta merr krejt Jo me ta rrisi. Nga 30 vjet gjysmen e kesaj kohe keta e paten cfar ben per pnsionet dhe per cdo gje tjeter??????? Keta vetem shtuan pasurit e tyre. E vodhen dogjen e shkaterruan cdo gje. Edhe kjo gjendje qe vazhdon te jet e till edhe per faj te ketyre qenerve vazhdon. Drejtimi nga partia e llumit vetem pas e ka cuar shqiperin dhe tani ju ka ardh veza dhe** slen gje pa ber ** keta qener.

  Përgjigju
 • Pensionist: 14/02/2021 18:16

  Sa mire qe do na i rrite kjo Ina e PD-se?

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Po raportonte motin live, qenushi tërheq gazetaren e BBC dhe shkakton të qeshura në studio