Inaugurimi i Biden, largohen dy anëtarë të Gardës Kombëtare! Dyshohet se kishin lidhje me grupe ekstremiste

Inaugurimi i Biden, largohen dy anëtarë të Gardës Kombëtare! Dyshohet se kishin lidhje me grupe ekstremiste

Foto ilustruese

Dy anëtarë të Gardës Kombëtare të SHBA-së u hoqën nga detyra për ditën e inaugurimit të Biden si president.

Mediat e huaja raportojnë se ky largim erdhi në kuadrin e verifikimit të sigurisë në mënyrë që asnjë prej tyre të mos ketë lidhje me grupe ekstremiste apo kriminale.

Një zyrtar i Ushtrisë Amerikane dhe një zyrtar i lartë i inteligjencës amerikane thonë se kanë zbuluar që dy anëtarët e Gardës Kombëtare kanë lidhje me ektremistë të djathtë.

Ata nuk thanë se cilit grup ekstremist i përkisnin anëtarët e Gardës ose në cilën njësi shërbenin.

Në përgjigjen e saj për Associated Press, Garda Kombëtare shprehet:

"Për shkak të sigurisë operacionale, ne nuk diskutojmë procesin dhe as rezultatin e procesit të verifikimit për anëtarët ushtarakë që mbështesin inaugurimin."

E.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • PaEmer: 19/01/2021 20:08

  Someone Hit Go! Operation Mockingbird up and running!!! Military task force takes up position just a few miles off the California coast. Baron Benjamin de Rothschild (Richard A Rothschild, shiko COVId-patent, last update 2016) has died age 57 years old!!! GOOO TRUMP GOOO!!! Trump-i presidenti i pare i republikes se re!!! US cuts line to Chinese and Russian embassies in a number of cities!!!

  Përgjigju
  • PaEmer: 19/01/2021 20:54

   Per adamo311: Edhe une kam nje info: MOSAD thekson se ai gjindet ne afersi te Ushuaia, Patagoni, Argjenten.

  • adamo311: 19/01/2021 20:45

   Baron Benjamin de Rothschild, nuk ka vdekur, strehohet (hide) ne jug te patagonise, Argjentine.

 • PaEmer: 19/01/2021 19:44

  Top Iran official Hassan Nasrallah taken out in explosion...

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan