Indonezi/ 11 studentë mbyten gjatë një eskursioni në lumë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Indonezi ku gjatë një eskursioni shkollor kanë humbur jetën 11 studentë të cilët po vizitonin një nga lumenjtë në provicat e Indonezisë.

Studentët ishin midis moshave 12-15 vjeç dhe shkak thuhet të ketë qenë tërheqja nga rryma e lumit.

Në udhëtimin shkollor ishin nisur rreth 150 studentë ditën e premte disa prej tyre përpos viktimave, në gjendje jo të mirë shëndetësore.

Mësuesit e studentëve gjithashtu janë dëmtuar teksa mundoheshin të shpëtonin studentët nga rrjedha e pakontrollueshme e lumit.

Për ngjarjen e rëndë kanë folur autoritetet për shtypin ku kanë shprehur ngushëllimet e tyre për familjarët e viktimave.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush pas zhvillimit të dy Kuvendeve PD do të jetë?×

Lajmi i fundit

John

E rëndë në Pogradec/ 46-vjeçarja del nga spitali, sapo shkon në shtëpi ndërron jetë